O nas

O nas

Active Movement to przede wszystkim działalność mająca na celu wprowadzić dzieci w świat tańca i zabawy oraz nauczyć dzieci aktywnego spędzania czasu wolnego.

Założycielką i pomysłodawczynią Active Movement jest Patrycja Majchrzak.
Poza tym, że prowadzimy dziecięco-młodzieżowe grupy taneczne, organizujemy również warsztaty, pokazy i obozy dla dzieci i młodzieży (posiadamy wpis do ewidencji organizatorów turystyki oraz gwarancję turystyczną) oraz zajęcia dla dorosłych: zumba i fitneess.

Jesteśmy otwarci na propozycje, mamy głowy pełne pomysłów i przede wszystkim lubimy wyzwania. Nasi wspaniali instruktorzy z dużym doświadczeniem, nieustannie szkolący się w kraju i zagranicą, tworzą niepowtarzalną atmosferę podczas zajęć. Zajęcia są prowadzone odpowiednio do stopnia zaawansowania grupy. Nasze zajęcia poprzez naukę tańca pomogą rozwinąć nie tylko warsztat taneczny i zdolności manualne, ale także pomóc w pracy nad kształtowaniem własnego charakteru.

Nasza kadra to przede wszystkim pedagodzy nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z powołania, kochamy to co robimy... od ponad 10 lat pracujemy w wielu przedszkolach i szkołach zarażając kulturą hip hop młode pokolenia.

Zaufało Nam już wielu rodziców i rodzina Active Movement wciąż się powiększa...Zapraszamy!

 

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Zajęcia są prowadzone w zależności od stopnia zaawansowania grupy. Nasze zajęcia poprzez naukę tańca pomogą rozwinąć nie tylko warsztat taneczny i zdolności manualne, ale także pomóc w pracy nad kształtowaniem własnego charakteru. Zajęcia dostosowane są do wieku i możliwości dzieci. W ramach prowadzonych zajęć dzieci uczą się podstawowych kroków tańca nowoczesnego oraz  krótkich układów choreograficznych do muzyki własnej. Uczestniczą w zajęciach rytmicznych, uczą się tańców integracyjnych. Realizowane są zabawy przy muzyce. Oprócz tego prowadzone są ćwiczenia uwrażliwiające na różne elementy muzyki, elementy stretchingu i akrobatyki.

 

Głównym celem zajęć jest stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu.
Zabawowa forma działalności tanecznej sprzyja odprężeniu psychicznemu, zmniejsza napięcia i likwiduje źródła frustracji. Dzieci wyzbywają się kompleksów, zahamowań, otwierają się na świat, są spontaniczne i odnajdują swoje miejsce w grupie rówieśniczej. Stała obecność melodii powoduje, że ruchy taneczne, rytmicznie wykonywane i powtarzane stają się ruchami intensywnymi, przez co poprawia się motoryczność dziecka i jego sprawność ruchowa.

 

Taniec kształtuje precyzję ruchów, doskonali koordynację i orientację przestrzenną. Ruchom dziecka dodaje lekkości, sprężystości, płynności; poprawia jego gibkość i skoczność. Nie bez znaczenia jest pozytywny wpływ tańca na pamięć dziecka, szczególnie na pamięć ruchową, którą kształtujemy poprzez powtarzanie sekwencji kroków i figur tanecznych. Taniec do muzyki spokojnej o łagodnej linii melodycznej pełni funkcję relaksacyjną, uspokajającą, co jest szczególnie ważne wobec silnych bodźców dostarczanych przez środowisko zewnętrzne. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach. Uczą się wspólnie pracować w celu osiągnięcia wspólnego sukcesu. Nabywają umiejętność pokonywania nieśmiałości i tremy podczas prezentowania się.

Pokazy grup tanecznych

Nasze grupy  występują wszędzie tam, gdzie są zapraszane, dwa razy w roku (grudzień i czerwiec) organizujemy pokazy dla rodziców i znajomych, by dzieci mogły zaprezentować swoje dotychczasowe umiejętności. Active Movement to  także rodzice, zaangażowani i uczestniczący w rozwoju swoich pociech.